Sport

Turowo pokonuje Szczecin

2017-02-14 05:51:00

foto

12 lutego 2017 GKS Grom Turowo rozegrał mecz ligowy z MKS Kusy Wilki Morskie I Szczecin.

Tego dnia byliśmy świadkami niecodziennych okoliczności meczu – bowiem we własnej hali tym razem GROM był gościem w spotkaniu ligowym. Stało się tak za sprawą przebywającego na obozie sportowym w Turowie Klubu szczecińskiego. Tak więc naprzeciw siebie stanęły zespoły walczące o drugie miejsce w rozgrywkach naszego województwa ligi kadeckiej.

Mecz był zacięty przez całe spotkanie - opisuje przebieg prezes klubu, Marcin Gurtatowski. - Obfitował w wiele zwrotów akcji i prowadzenia.

W pierwszej połowie minimalnie prowadzi zespół ze Szczecina. W drugiej na minimalne prowadzenie wychodzi Turowo.

W czwartej kwarcie na dwie minuty przed końcem podopieczne Marcina Pietrzaka wypracowują, wydawało by się bezpieczną 9-cio punktową przewagę. 90 sekund wystarczyło zawodniczkom Roberta Steciuka aby doprowadzić do remisu po 65.

Końcówka należy jednak do GROMu i bardzo cenne dwa punkty w tabeli ligowej U16K wędrują pod Szczecinek.

Brawa za walkę, bardzo zespołowa i twarda obrona pozwalała realizować równie zespołowy szybki atak, co w starciu z zaledwie trzema wyraźnie punktującymi szczeciniankami, przyniosło rezultat wypracowanej przewagi w końcówce meczu.

MKS KUSY WILKI MORSKIE I Szczecin  65 : 67  GKS GROM Turowo

(13:11; 18:18; 17:16; 17:22)

Dla MKS:  Podwyszyńska Julia 25 (4×3), Olszewska Weronika 16 (2×3), Oleszkiewicz Aleksandra 15 (1×3), Stadnicka Wiktoria 5, Beim Aleksandra 4.

Dla GROMu:  Szewczyk Karolina 19, Wit Anna 10, Król Izabela 9, Noga Agata 8 (1×3), Kononowicz Magdalena 7, Zelmanowska Alicja 6, Bukowska Daria 5, Tomaszewicz Kinga 3, Wiśniewska Wiktoria 0.

Po raz kolejny byliśmy świadkami bardzo emocjonującego spotkania z udziałem naszego zespołu, zakończonego happy-endem.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane również w Turowie 17 lutego o 15:00 (piątek) – emocji z pewnością także nie zabraknie.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w wydaniu internetowym "Tematu Szczecineckiego" nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) włącznie z kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej / e-mailowej zgody redakcji Tygodnika.
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Redakcji lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.