Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie zgodnie z obecnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej tutaj. [X zamknij]

Temat Szczecinek


20682 dostępnych artykułów i 1310 ogłoszeń

Dziś jest Tuesday, 30 czerwca, Imieniny Emilii i Lucyny

Osób online: 34

Kultura & hobby

Maja Wysoczańska najlepsza w całej Polsce!

2010-06-14 09:29:00

foto


Tylu sukcesów i zwycięstw w konkursach i przeglądach muzycznych Maja Wysoczańska chyba się w tym roku nie spodziewała. Praca pod czujnym okiem Krzysztofa „Ognia” Leśniewskiego oraz fenomenalny talent i bardzo dojrzały, jak na swój wiek, głos muszą owocować. Nie inaczej było podczas minionego weekendu, podczas którego Maja brała udział w XXXI Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Zdominowała swoim wykonaniem dosłownie wszystkich uczestników (kilka tysięcy zgłoszonych do pierwszego etapu z Polski i zagranicy!!!) i w kategorii „Piosenka” zdobyła Grand Prix Festiwalu! Jest to nieprawdopodobny sukces i wielkie osiągnięcie tej młodej artystki. Ma dopiero 16 lat, a tylko w tym roku zdobyła już kilka nagród. W ubiegłym roku w Koninie była najlepsza w swojej grupie wiekowej (zdobyła Złoty Aplauz – nagrodę przyznawaną na festiwalu), w tym była najlepsza z najlepszych!
- Przysłanie płyty demo, następnie etapy przesłuchań na żywo – Krzysztof „Ogień” Leśniewski zdradza kulisy rodzenia się tego sukcesu.  – Czwarty rok jeździmy do Konina i najgorsze nasze miejsce to było drugie. Wykosiliśmy wszystkich! Pomimo tego, że sito na festiwalu  jest bardzo gęste i wielu uczestników odpada, to wszyscy z całej Polski chcą na nim wystąpić. Można więc powiedzieć, że Szczecinek od kliku lat dominuje w Koninie - mówi z dumą "Ogień".
Maja zaśpiewała piosenkę „Krakowski Spleen” (mieliśmy możliwość wysłuchania tej kompozycji w wykonaniu Majki na Konkursie Piosenki Ekologicznej w Szczecinku), a towarzyszył jej profesjonalny zespół. W jury zasiedli:  Danuta Błażejczyk - muzyk, wokalistka – Warszawa, Anna Serafińska - wokalistka jazzowa, pedagog, doktor w dziedzinie śpiewu rozrywkowego – Warszawa, Jarosław Piątkowski - kompozytor, aranżer – Tarnobrzeg, Michał Rudaś - muzyk, wokalista – Warszawa, Janusz Tylman - muzyk, aranżer, kompozytor - przewodniczący jury – Warszawa oraz Ryszard Piotrowski - sekretarz jury – Konin.
Oprócz Mai na festiwalu śpiewała Julia Leśniewska, jednak choć nie uzyskała żadnego miejsca (kategoria wiekowa 10-11 lat), to występ na tak dużej imprezie jest sam w sobie sporym osiągnięciem.
Maja Wysoczańska otrzymała nagrodę pieniężną ufundowaną przez Urząd Miasta w Koninie. Gratulujemy!

(is)

foto: tata Mai Wysoczańskiej, dziękujemy!

reklama

Proszę Zaktualizować Plugin Flash Player/. Wymagana jest wersja 9.0.28 lub nowsza.

komentarze do artykułu: Maja Wysoczańska najlepsza w całej Polsce! . Porozmawiaj o tym na forum!

Żadna część jak i całość utworów zawartych w wydaniu internetowym "Tematu Szczecineckiego" nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) włącznie z kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej / e-mailowej zgody redakcji Tygodnika.
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Redakcji lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Serwisy tematyczne

Aktualności

Kultura & Hobby

przesuń góradół

Oferty pracy

pracuj.pl

Migawka fotografia dnia

swiatki

poprzedni miesiąc June następny miesiąc

  • Nd
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Czw
  • Pt
  • So

Sonda

Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Szczecinku?

tak
nie

Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Szczecinku?

tak

20 %

nie

80 %