Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie zgodnie z obecnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej tutaj. [X zamknij]

Temat Szczecinek


26620 dostępnych artykułów i 1230 ogłoszeń

Friday 28 kwietnia, imieniny Pawła i Walerii

Osób online: 35

Aktualności

Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy - po raz pierwszy

2016-12-20 05:55:00 | ostatnia aktualizacja: 2016-12-20 06:03:15

foto

Święta pachnące tradycyjnymi piernikami, pierogami i barszczem, a do tego ozdobione własnoręcznie wykonanymi bombkami czy stroikami? To w czasie przedświątecznej bieganiny wciąż jest możliwe. Potwierdzili to mieszkańcy Gminy Szczecinek, którzy aktywnie włączyli się w organizację Gminnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Turowie. W niedzielę (18.12) od godziny 13.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół można było odwiedzić liczne stoiska z ekologiczną żywnością i rękodziełem. Do tego na każdego czekały liczne konkursy i niespodzianki. Sporo frajdy mieli najmłodsi uczestniczy wydarzenia. To dla nich organizatorzy przygotowali najwięcej atrakcji. 

- Wcześniej w gminie nie było tego typu atrakcji – powiedziała nam Edyta Wieleba-Matyśniak, zastępca wójta Gminy Szczecinek. - Biorąc pod uwagę to, jaki potencjał drzemie w naszych mieszkańcach, w młodzieży, w tych wszystkich, którzy działają przy świetlicach wiejskich czy przy szkołach, postanowiliśmy najpierw przed Świętami Wielkiej Nocy przygotować Kiermasz Wielkanocny. Frekwencja wtedy była olbrzymia. A przygotowane ozdoby i wypieki – fantastyczne. Ponieważ czas Bożego Narodzenia jest jeszcze większą okazją do tego, by zaprezentować swoje umiejętności, postanowiliśmy ponownie zaprosić i wytwórców, i mieszkańców, tym razem do Turowa. 

 

 

- Cieszymy się, że frekwencja również jest bardzo duża – dodała nasza rozmówczyni. – I że możemy pochwalić się potencjałem mieszkańców naszej gminy. Prace, które są tutaj dzisiaj prezentowane, są po prostu przepiękne. Niektóre z nich to wręcz unikatowe perełki, stanowiące przepiękną, naturalną ozdobę. 

Już wiadomo, że kolejne tego typu świąteczne inicjatywy będą w Gminie Szczecinek kontynuowane. Mówi Edyta Wieleba-Matyśniak: - Te uroczystości już na stałe weszły w kalendarz imprez organizowanych w naszej gminie. Przed Wielkanocą zapraszamy mieszkańców gminy, ale też Szczecinka i całego powiatu do Gwdy Wielkiej. Tam właśnie odbywać się będzie Kiermasz Wielkanocny. Natomiast w Turowie, za rok, odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. 

reklama

Proszę Zaktualizować Plugin Flash Player/. Wymagana jest wersja 9.0.28 lub nowsza.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w wydaniu internetowym "Tematu Szczecineckiego" nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) włącznie z kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej / e-mailowej zgody redakcji Tygodnika.
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Redakcji lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Serwisy tematyczne

Aktualności

Kultura & Hobby

przesuń góradół

Oferty pracy

pracuj.pl

Migawka fotografia dnia

Cuda-nad-jeziorem-Dzicze

poprzedni miesiąc April następny miesiąc

 • Nd
 • Pn
 • Wt
 • Śr
 • Czw
 • Pt
 • So
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

Sonda

Wierzysz lokalnym politykom?

Tak
Rzadko
Nie

Wierzysz lokalnym politykom?

Tak

9 %

Rzadko

13 %

Nie

78 %