Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie zgodnie z obecnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej tutaj. [X zamknij]

Temat Szczecinek


26601 dostępnych artykułów i 1212 ogłoszeń

Wednesday 26 kwietnia, imieniny Marii i Marcelego

Osób online: 49

Aktualności

"Szczecinek zaczyna być miejscem znanym"

2013-10-02 05:24:00 | ostatnia aktualizacja: 2013-10-02 06:53:57

foto

Wyciąg do nart wodnych, Mysia Wyspa, okoliczne jeziora, strzeżone plaże, siłownie pod chmurką, szachy na świeżym powietrzu, rejsy statkiem i taksówką po Trzesiecku, wypożyczalnia sprzętu wodnego... Czy te wszystkie atrakcje zdołały podczas minionych wakacji przyciągnąć do Szczecinka turystów? Zdaniem burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa, sezon był pod wieloma względami bardziej zadowalający, niż w latach ubiegłych.

- Na to na pewno wpłynęła pogoda, która też była dużo lepsza niż w zeszłym roku oraz bardzo udana promocja turystyczna miasta, jak chociażby wielokrotne pobyty w naszym mieście realizatorów z telewizji - m.in. z TVN, TVN Meteo, TVN 24 i z TVP. Tych różnych ekip było dużo. W ogólnopolskich mediach co kilkanaście dni mówiono o Szczecinku. I to się przekłada później właśnie na zainteresowanie naszym miastem turystów – mówi "Tematowi" Jerzy Hardie-Douglas.  - Bardzo oblegany w tym roku był wyciąg do nart wodnych. W Szczecinku odbywały się duże imprezy sportowe, jak choćby Mistrzostwa Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem. I to wszystko spowodowało, że tych ludzi było zdecydowanie więcej. Bardzo obłożone były też wszystkie obiekty sportowe, tych grup sportowych gościło u nas dużo. 

Podczas tegorocznych wakacji Szczecinek niezwykle często gościł w ogólnopolskich mediach. Migawki z naszego miasta mogliśmy obejrzeć m.in. w TVN Meteo, TVN 24 i TVN („Projekt Plaża”). Na wycieczkę po swoim rodzinnym mieście zaprosił widzów TVP także Jarosław Boberek. Również ekipa stacji 4Fun.TV oraz dziennikarze programu „Taaaka ryba” uznali, że Szczecinek jest warty pokazania szerszej publiczności. 

- Szczecinek do pewnego stopnia jest już wypromowany. Zaczyna być miejscem interesującym, wiele osób, które nigdy nie były w Szczecinku,  po przyjeździe ze zdziwieniem konstatują, że umknęło ich uwadze to, że w Polsce jest tak piękne miasto. Takim może najbardziej spektakularnym przykładem jest reakcja pani minister Bieńkowskiej, która będąc w Szczecinku po raz pierwszy była zachwycona i zupełnie oczarowana – dodaje nasz rozmówca. 

Jak się okazuje, nie tylko szczecineckie atrakcje przyczyniły się do wzrostu zainteresowania turystów wypoczynkiem nad Trzesieckiem.

- Jednocześnie nie było takiej negatywnej kampanii, jaka ostatnio odbywała się co roku. Zawsze początek sezonu wiązał się natychmiastowo z protestami ekologów, pisaniem różnych donosów do stacji radiowych oraz telewizyjnych i te - że tak powiem – sensacje, nawet czasami nie sprawdzone, były kolportowane w kraju, co na pewno nie powodowało wzrostu ilości turystów. W tym roku na szczęście takich zdarzeń było mniej. Nie było też jakichś „spektakularnych” wydarzeń typu obecność  Escherichia coli w jeziorze, co przecież się zdarza i pewnie będzie zdarzać się dalej, ponieważ to są rzeczy zupełnie normalne, że na parę dni zwiększone ilości E. coli mogą pojawiać się w śródmiejskim jeziorze. Sezon turystyczny należy uznać za niezwykle udany – podsumowuje burmistrz. (mg)

 

reklama

Żadna część jak i całość utworów zawartych w wydaniu internetowym "Tematu Szczecineckiego" nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) włącznie z kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej / e-mailowej zgody redakcji Tygodnika.
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Redakcji lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Serwisy tematyczne

Aktualności

Kultura & Hobby

przesuń góradół

Oferty pracy

pracuj.pl

Migawka fotografia dnia

Cuda-nad-jeziorem-Dzicze

poprzedni miesiąc April następny miesiąc

 • Nd
 • Pn
 • Wt
 • Śr
 • Czw
 • Pt
 • So
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

Sonda

Wierzysz lokalnym politykom?

Tak
Rzadko
Nie

Wierzysz lokalnym politykom?

Tak

9 %

Rzadko

13 %

Nie

78 %